BAŞARI VE KİŞİSEL GELİŞİM TEMEL İNSAN HAKLARINDAN BİRİDİR  
   
  Ana Sayfa     Koçluk Nedir Dost  Yaklaşımımız Yaşam Kalitesi  Detaylı Bilgi  EDergi  Ulaşım  
             
 

HİZMETLERİMİZ

u Bireysel Koçluk
   
u Yönetici Koçluğu
   
u Kurumsal Koçluk
   
u Seminer/Grup Çalışmaları
 

 

 

Koçluk Nedir?

 

 

 

            

 
   

Koçluk yoluyla kendinizi kendi yaşamınıza adamanızı sağlar; yaşamınızın her alanında daha fazla denge, yaşam sevinci, samimiyet, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon ve hareket bulmanıza yardımcı olurum.

 

   
   

Koçluk, başarılı ve yüksek potansiyelli insanların ve kurumların sıra dışı yaşamlar yaşamak için kullandığı araçlardan biri haline hızla gelmekte. Bu kadar hızla yayılmasının nedeni, kısa zamanda etkin sonuçlar elde etmesidir.

Koçluk, bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır. Koçluk, ilk olarak 60'lı yılların sonunda ABD'de bütün bir kurumun daha etkin çalışması için çalışan örgütsel gelişim danışmanlarının yürüttükleri projelerin parçaları olarak kurumun içindeki liderlerle birebir çalışmaları ile başladı denebilir. Yani koçluk kavramı aslında organizasyonel gelişim çalışmalarının entegre bir parçası idi. 80'li yıllarda Thomas Leonard koçluğu daha geniş kitlelerin de yararlanacağı bir biçimde yapmaya ve profesyonel koçlar yetiştirmeye başladı.

Koç, danışanına üç ana seviyede destek olur:

  • Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan problemlerin çözülmesi,
  • Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da  taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri öğrenmesi,
  • Aynı zamanda da danışanın "öğrenmeyi öğrenmesi": Koçluk ilişkisi  bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi.

Koçunuz olarak, ben:

  • Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için sizi cesaretlendireceğim
  • Kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı isteyeceğim
  • Daha çabuk sonuçlar elde edebilmeniz için odaklanmanıza yardımcı olacağım
  • Size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli araçları, desteği ve yapıyı sağlayacağım.

Kim bir Koçla çalışır?

Yaşamımda iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes. Girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller, ve değişim sürecindeki insanlar ile, gelişime açık şirketler genellikle bir Koçla çalışırlar. Kariyerleri veya yaşamda ulaştıkları seviyelerden bağımsız olarak danışanlarımın hepsinin ortak bir özelliği var: hepsi de yaşamlarından daha fazlasını isteyen başarılı, ilerlemeye açık ve zeki bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar.